KREDYT KONSOLIDACYJNY DLA FIRM

Kredyt konsolidacyjny kojarzy się głównie z wygodnym i skutecznym sposobem na spłatę zobowiązań klientów indywidualnych. Warto jednak mieć na uwadze to, że o kredyt tego typu ubiegać się mogą także firmy. W wielu przypadkach spłata poszczególnych rat zaciągniętych zobowiązań może okazać się problematyczna. To dlatego właściciele firm mogą zaciągać kredyty konsolidacyjne dla firm, aby znacznie wygodniej spłacić wszelkie zobowiązania.

KREDYT KONSOLIDACYJNY DLA FIRM- CZY TO MOŻLIWE?

Oczywiście nie tylko osoby prywatne borykają się z problemem zaciągniętych zobowiązań. Niestety to także problem właścicieli dużych firm, które wymagają sporych nakładów finansowych. Zazwyczaj przedsiębiorcy borykają się z problemami spłaty znacznie większych zobowiązań, niż klienci indywidualni, dlatego zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego wydaje się najrozsądniejszym i najdogodniejszym rozwiązaniem dla takich osób. Zazwyczaj pożyczki, takie jak kredyty konsolidacyjne kierowane są do osób, które być może nie oszacowały na początku kosztów, z jakimi muszą liczyć się w przypadku prowadzenia firmy. W innych sytuacjach biznes mógł także przestać cieszyć się dawnym powodzeniem, co można zauważyć w przypadku startupów. W innych sytuacjach właściciel już na początku zauważa konieczność pobrania pożyczek na rozwój firmy, jednak jak wiadomo, życie pisze przeróżne scenariusze, z którymi trzeba się liczyć. W takich sytuacjach kredyt konsolidacyjny dla firm to jeden z najsłuszniejszych wyborów, dzięki którym uniknąć można przykrych sankcji, które związane są z brakiem spłaty.

CO TO JEST KREDYT KONSOLIDACYJNY DLA FIRM?

Głównym celem tego typu pożyczek jest ,,konsolidacja”, czyli zebranie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt. Oznacza to to, że z kilku mniejszych pożyczek tworzony jest jeden główny kredyt z jedną, dogodną dla klienta ratą. Bardzo ważne jest to, iż suma ta zazwyczaj jest niższa, niż suma rat z tak zwanych konsolidowanych zobowiązań. Dzieje się tak za sprawą wydłużenia okresu kredytowania oraz niższego oprocentowania. Nierzadko wraz z zaciągnięciem kredytu powstaje także możliwość pobrania większej ilości gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Jest to jednak uzależnione od banku i jego wymagań.

W JAKIM PRZYPADKU MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O KREDYT KONSOLIDACYJNY DLA FIRM?

Kredyt konsolidacyjny dla firm to niemal doskonała propozycja dla właścicieli firm, którzy borykają się z problemem zbyt dużej ilości zobowiązań oraz z nadmiernym obciążeniem budżetu firmy. Kredyt konsolidacyjny dla firm to doskonała propozycja rozwiązania tych problemów i spłaty zaciągniętych, być może w sposób pochopny zobowiązań. Dzięki zdecydowaniu się na taką formę kredytowania istnieje możliwość obniżenia wysokości spłacanej raty, co przyczyni się do odciążenia firmowego budżetu i poskutkuje możliwością jego dalszego rozwoju. Zazwyczaj banki starają się stworzyć taki kredyt, którego łączna rata jest niższa, niż spłata każdego zobowiązania w sposób osobny. Oprócz obniżenia raty bez wątpienia jest to także wygoda organizacyjna dla przedsiębiorcy, gdyż nie musi on pilnować terminów spłaty wszelkich zobowiązań, pamiętając o zapłaceniu jednej, głównej sumy, która wpłacana jest każdego miesiąca. Niektóre banki oferują także możliwość czasowego zawieszenia spłaty zobowiązań oraz w niektórych przypadkach oferują także możliwość podniesienia kwoty pożyczki.

ZALETY KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO

W skrócie kredyt konsolidacyjny to korzystne rozwiązanie problemów finansowych firmy, gdyż:

  • Umożliwia spłatę jednego, zsumowanego zobowiązania, a nie kilku osobnych,
  • daje wygodę przedsiębiorcy, który nie musi martwić się kilkoma terminami spłaty pożyczki,
  • daje możliwość zaciągnięcia dodatkowych zobowiązań,
  • w jego przypadku możliwe jest wydłużenie czasu spłaty,
  • pozwala firmie wyjść z problemów finansowych.

DLA KOGO KREDYT KONSOLIDACYJNY TO DOBRE ROZWIĄZANIE?

To propozycja kierowana zarówno do młodych, jak i do nieco bardziej doświadczonych przedsiębiorców, którzy z różnych przyczyn napotkali na swojej drodze przeciwności. Tak naprawdę kredyt konsolidacyjny, o który wnioskuje właściciel zadłużonej firmy, nie musi wiązać się z odmową! W wielu przypadkach niepotrzebne są nawet żadne zabezpieczenia ani dodatkowe kwestie, z jakimi musi liczyć się przedsiębiorca.

 PROBLEMY Z ZACIĄGNIĘCIEM KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO?

W przypadku napotkania jakichkolwiek trudności lub pytań dotyczących kredytu konsolidacyjnego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasz młody i dynamiczny zespół doradców finansowych pomaga w rozwiązaniu wielu problemów podczas rozliczeń z ZUS, US oraz w przypadku zaciągania kredytów w bankach. Podpowiadamy najlepsze rozwiązania i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb naszych szanownych Klientów. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby pomóc klientom na każdym etapie trudności finansowych w życiu. Nasze filie mieszczą się w Warszawie i Radomiu, jednak mieszkańcy innych miast także mogą skorzystać z naszej oferty. Jesteśmy pod tym względem elastyczni. Oprócz przekazania wiedzy merytorycznej oferujemy także wsparcie podczas wypełniania wniosków i załatwiania spraw urzędowych.

W celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy do kontaktu z doradcą kredytowym w Warszawie i Radomiu.