LEASING DLA FIRM
Leasing to niezwykle atrakcyjna forma finansowania, na którą decyduje się coraz większa ilość przedsiębiorców. W swojej ofercie obecnie banki mają nie tylko oferty skierowane dla przedsiębiorców będących na rynku od kilku lat, ale także dla młodych firm, dzięki czemu z tak atrakcyjnych możliwości kredytowania może korzystać szersze grono konsumentów. Czy Państwa firma ma szansę na leasing? Jak zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania leasingu? Z jakimi korzyściami wiążę się leasing dla firm?
LEASING DLA FIRM- NA CZYM POLEGA
Leasing to umowa cywilnoprawna pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. To form dzierżawy lub najmu nieruchomości, a także środków trwałych z możliwością użytkowania ich bez konieczności nabywania. Leasing dla firm to przekazanie dóbr inwestycyjnych firmie z możliwością korzystania z nich na określoną sumę pieniężną. Warto zaznaczyć, że na leasing dla firm decyduje się coraz większa liczna młodych, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Według statystyk ilość leasingobiorców każdego roku stale wzrasta. Potwierdza to fakt wielu korzyści płynących w tej formy pożyczki.
Skontaktuj się z nami!
CECHY LEASINGU DLA FIRM
Do podstawowych cech leasingu dla firm zalicza się:
- Możliwość korzystania ze środków bez konieczności ich zakupu,
- sfinansowanie danej inwestycji bez jakiejkolwiek konieczności poświęcania środków własnych,
- prawo własności po stronie leasingodawcy,
- określony czas umowy.
RODZAJE LEASINGU DLA FIRM
LEASING BEZPOŚREDNI
Leasing bezpośredni oznacza to, iż pomiędzy leasingodawcą, czyli podmiotem finansującym a leasingobiorcą będącym podmiotem korzystającym nie ma żadnych pośredników. Osoba finansująca bezpośrednio kontaktuje się z osobą, która zamierza skorzystać z opcji leasingu. To bardzo wygodna forma pobierania leasingu, gdyż skracany jest wówczas czas wypełniania formalności.
LEASING POŚREDNI
W tym przypadku pomiędzy producentem a użytkownikiem danych towarów występuje przedsiębiorstwo leasingowe. W tym przypadku to przedsiębiorstwo może nabyć towary, a następnie wynająć je w myśl umowy leasingobiorcy. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od poprzedniej formy leasingu, w tym przypadku występuje pośrednik, dlatego proces kredytowania związany jest z przynajmniej dwiema procedurami prawnymi.
LEASING FINANSOWY/KAPITAŁOWY
Ten rodzaj leasingu regulują przepisy prawa podatkowego. W tej sytuacja leasingodawca nabywa towary, które następnie przekazuje osobie będącej leasingobiorcą. W tym przypadku leasing opiewa zazwyczaj na umowę długoterminową, co sprawia, że odstąpienie od takiej umowy jest niemożliwe lub wiążę się z koniecznością uiszczenia odszkodowania. Wśród kosztów wymienia się tutaj odpisy amortyzacyjne, koszty użytkowania oraz części odsetkowe rat.
LEASING BIEŻĄCY/OPERACYJNY
Nie jest to forma leasingu uregulowana przepisami prawa, a więc w przypadku takiego leasingu stosuje się umowy podobne do niej. Tego typu leasing polega na czasowym udostępnieniu nabytej lub wytworzonej rzeczy osobom mogącym z nich korzystać. Oczywiście jest to korzystanie w formie odpłatnej. Warto zauważyć, że tego typu leasing podobny jest do umowy dzierżawy lub najmu. Przedmiotem w tym przypadku są środki trwałe. Po zakończeniu leasingu dana rzecz wraca do leasingodawcy, natomiast opłaty wynikające z leasingu traktowane są jako koszty uzyskania przychodu. Co ciekawe to jeden z najpopularniejszych rodzajów leasingu w Polsce, gdyż leasingodawca opłaca podatek w ratach, a nie całości.
JAK UZYSKAĆ LEASING?
Obecnie możliwe jest uzyskanie leasing zarówno dla nowych, jak i obecnych od pewnego czasu na rynku firm. Aby dobrać leasing dla firm dopasowany do potrzeb, warto poprosić o pomoc niezależnych konsultantów kredytowych, który dzięki swojej wiedzy doświadczeniu będą mogli pomóc nie tylko w doborze leasingu, ale także w wypełnieniu wszelkich formalności. Zaufanie specjaliście może ograniczyć ryzyko popełnienia błędu oraz narażenia się na straty finansowe, które spotykane są w przypadku wyboru nieodpowiedniego rodzaju leasingu, a także zaufaniu nierzetelnej firmie oferującej często korzystniejsze warunki kredytowania, niż znane instytucje.
W celu zapoznania się z ofertą leasingu dla firm w Warszawie zapraszamy do kontaktu z pośrednikiem kredytowy w Warszawie – firmą NGDK.
Przygotowaliśmy kompleksową ofertę finansowania dla firm obejmującą:
- finansowanie działalności gospodarczej,
- kredyt dla JDG (jednoosobowej działalności gospodarczej),
- kredyt dla spółki cywilnej (kredyt dla spółki z o.o.),
- kredyt dla spółki komandytowej,
- kredyt firmowy bez zabezpieczenia,
- kredyt inwestycyjny dla firm,
- kredyt konsolidacyjny dla firm,
- kredyt obrotowy dla firm,
- kredyt pod kontrakt i przetarg publiczny,
- leasing dla firm,
- faktoring dla firm.