KREDYT DLA LEKARZY

Określone grupy zawodowe są z wielu względów dla banków znacznie bardziej wiarygodne. Chodzi w tym przypadku głównie o większą wiarygodność. Zawieranie umów z osobami wykonującymi niektóre zawody jest mniej ryzykowne, niż osób, które ich nie uprawiają. Skąd wynika ta zależność? Dlaczego kredyty dla lekarzy są tak chętnie udzielane?

PRZYWILEJE I BONUSY DLA OKREŚLONYCH GRUP ZAWODOWYCH

Niektóre grupy zawodowe mają przywileje i bonusy, z których korzystać nie mogą inne grupy zawodowe. To w wielu przypadkach krzywdzące, jednak znacznie wyższe zarobki i fakt wykonywania zawodu zaufania publicznego z pewnością przyczynia się do lepszych warunków kredytowania oraz większej zdolności kredytowej. Już w czasach PRL pracownicy służby zdrowia oraz osoby zatrudnione na kolei miały przywileje w postaci darmowych przejazdów. W wielu osobach budziło to złość i poczucie niesprawiedliwości, jednak mimo pewnych zmian, takie przywileje nadal są spotykane. W tamtych czasach przedstawiciele niektórych grup mogły także korzystać ze znacznie większych przydziałów kartek na zakupy. Upadek komunizmu nieco zmienił tę sytuację, gdyż wraz z jego upadkiem skończyły się także bonusy dla osób wyróżnionych. Doskonałym przykładem współcześnie takiego zjawiska mogą być kredyty dla lekarzy.

KREDYTY A PRZEDSTAWICIELE WOLNYCH ZAWODÓW

Przedstawiciele wolnych zawodów, czyli na przykład lekarze, architekci, prawnicy, czy psychologowie mogą liczyć na nieco większe możliwości w przypadku kredytowania. Niestety znacznie rzadziej takie preferencyjne warunki kredytu udzielane są osobom zajmującym się zawodami, taki jak, chociażby dziennikarstwo, nauczycielstwo, czy praca w administracji.

Skąd bierze się taka preferencja? Zazwyczaj dzieje się tak ze względu na fakt, że w przypadku kont osobistych konkurencja jest niezwykle duża, a pozyskiwanie nowych klientów jest niezwykle problematyczne i trudne. W bankach trwa więc zaciekła walka o klientów, którzy wykazują zróżnicowane i często wyższe od przeciętnych zarobki. W rozumieniu banków tacy klienci są ,,lepsi”. Kredyty dla lekarzy są  chętniej przydzielane, gdyż zawody zaufania publicznego cieszą się ogromnym szacunkiem oraz zaufaniem, a ich wykonawczy zazwyczaj nie uciekają przed obowiązkiem spłaty należności w obawie, chociażby o utratę reputacji i pozycji zawodowej. Tacy klienci dla banku są znacznie bardziej wiarygodni , a udzielanie im kredytu wiąże się z niskim ryzykiem braku spłaty. Kredyt dla lekarzy jest więc, na wyciągniecie ręki.

PRZYWILEJE DLA LEKARZY I PRZEDSTAWICIELI ZAWODÓW MEDYCZNYCH

Przedstawiciele takich grup zawodowych jak lekarze, pielęgniarki, czy pracownicy z sektora zawodów zaufania publicznego mogą liczyć na szereg korzyści podczas kredytowania. Osoby wykonujące zawody tego typu zazwyczaj uważane są na:

  • Uczciwe,
  • sumienne,
  • rzetelne,
  • prawdomówne,
  • godne zaufania.

Ryzyko braku spłaty kredytu w oczach banku w takim przypadku jest niezwykle niskie. W momencie ustalania warunków preferencyjnych w przypadku działu kredyty dla lekarzy, bez znaczenia jest to, czy swoją pracę wykonują w szpitalu w myśl umowy o pracę, czy też prowadzą swoją własną, prywatną praktykę w gabinecie. Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, że lekarze, który przedsiębiorczo stają się także właścicielami spółek lub szerszą działalnością medyczną, mogą liczyć nie tylko na tradycyjną formę kredytu gotówkowego, ale także kredytu inwestycyjnego, który przeznaczyć mogą na przykład na modernizację swojego gabinetu lub zakup niezbędnego sprzętu. To częste wśród stomatologów, którzy w celu otwarcia własnego gabinetu, zobowiązani są do zakupu niezwykle drogiego wyposażenia niezbędnego do wykonywania swojej pracy.

JAK ZNALEŹĆ NAJLEPSZE KREDYTY DLA LEKARZY?

Wiele banków otwarcie oferuje korzystne warunki kredytowania dla określonych grup zawodowych. W celu zapoznania się z ich ofertą oraz wyboru najlepszego wariantu pożyczki zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasz zespół składa się z dynamicznych osób, które wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem.