KREDYT DLA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZEJ

Kredyt na działalność gospodarczą cieszą się ogromną popularnością. Jest to jeden z pierwszych kroków do rozwoju własnej działalności. Prowadzenie przedsiębiorstwa już od samego początku wymaga pokaźnych nakładów finansowych, dlatego przedsiębiorcy tak chętnie decydują się na taki krok. W wielu przypadkach przedsiębiorcy nie są w stanie zgromadzić tak dużych sum pieniędzy. Dlatego korzystają z opcji, jaką jest kredyt dla działalności gospodarczej. Jakie plusy ma taki zastrzyk gotówki? O czym warto pamiętać?

CO TO JEST KREDYT NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?

Pojęcie kredytu w myśl prawa bankowego oznacza umowę, jaką nawiązuje bank z kredytobiorcą. Na określony czas bank zobowiązuje się do oddania do dyspozycji określonej kwoty na wskazany cel. Kredytobiorca zobowiązuje się jednocześnie do jego całkowitej spłaty w określonym terminie. Kwota ta zawiera oczywiście prowizje i odsetki. Warto pamiętać, że kredytobiorcy, którzy nie mają jeszcze obowiązku założenia konta firmowego, mogą skorzystać z oferty i zaciągnąć kredyt. Realizują to w tak zwanych ramach konta osobistego. Ważny elementem tego typu kredytu jest oczywiście warunek, aby środki te w pełni przeznaczone były na rzecz działalności gospodarczej. Nie należy zapominać także o dokumentowaniu wszelkich transakcji pokrytych funduszami pozyskanymi z kredytu.

KREDYT NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ- JAK TO DZIAŁA?

Nasz bank może poszczycić się niezwykle atrakcyjną ofertą kredytową. Oferujemy Państwu kredyty dla jednoosobowej działalności gospodarczej oraz dla przedsiębiorców. Oferujemy kredyt dla firm, które pragną rozszerzyć zakres swojego przedsiębiorstwa i rozwinąć skrzydła na rynku. Druga grupa przedsiębiorców ma nieco ułatwione zadanie. Może poszczycić się dokumentami ukazującymi wyniki finansowe. Pierwsza grupa przedsiębiorców ma ogromne szanse, aby z naszą pomocą rozpocząć prowadzenie przedsiębiorstwa.

UMOWA KREDYTU NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Kredyt dla jednoosobowej działalności gospodarczej lub też ogólnie kredyt na działalność gospodarczą bez określonej liczby osób mających udziały w przedsiębiorstwie zawiera oczywiście umowę. W umowie zawarte są wszelkie informacje dotyczące specyfiki kredytu oraz wszelkich prowizji, opłat i czasu oddania pożyczki. Jednym z głównych elementów takiego dokumentu jest oczywiście cel pożyczki. To on określa specyfikę kredytu. Dlatego ważne jest dokumentowanie wszelkich, nawet tych najmniejszych zakupów, które dokonane zostały z pożyczonych środków. Dzięki dokumentowaniu wydatków uniknąć można przykrych sankcji skarbowych. Oczywiście warunkiem pierwszym i zarazem niezbędnym do otrzymania kredytu na działalność gospodarczą jest złożenie wniosku kredytowego. Wniosek ten powinien zawierać wszelkie niezbędne załączniki, jakich wymaga bank. Zazwyczaj jest to:

  • Biznesplan przedsiębiorstwa,
  • zaświadczenia potwierdzające brak zaległości w ZUS i US,
  • wpis o rejestrze działalności gospodarczej,
  • zaświadczenie dotyczące możliwości zabezpieczenia kredytu (np. hipoteka).

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z procesem kredytowania oferujemy wachlarz korzyści i pomoc specjalistów. Pomagamy w trudnych sytuacjach, które uniemożliwiają zaciągnięcie kredytów na działalność gospodarczą w bankach. Pomagamy w rozwiązaniu problemów związanych z ZUS i US. Mamy duże doświadczenie we współpracy z zarówno dużymi, jak i małymi przedsiębiorstwami. Na każdym etapie kredytowania służymy radą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

PODATKI A KREDYT NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Kredyt dla działalności gospodarczej jest oczywiście zobowiązaniem w pełni zwrotnym. Warto więc pamiętać, że kredyt nie będzie w kontekście podatku dochodowego mógł pełnić funkcji przychodu. Jego spłata nie będzie mogła być traktowana jako koszty podatkowe. Zupełnie inaczej mogą z kolei traktowane być odsetki od kredytu, o czym przedsiębiorcy powinni pamiętać. Dodatkowo wliczają się w to wszelkie prowizje oraz opłaty dodatkowe związane z kredytowaniem. Zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym, podatnik może traktować przychody te jako koszty firmowe. Mają oni możliwość zmniejszenia swojego przychodu stanowiącego podstawę opodatkowania. Każdy przedsiębiorca może wliczyć wszelkie koszty, jakie związane są z kredytem, jako koszty uzyskania przychodu. Ważny jest tutaj jeden, kluczowy warunek – wszystkie zobowiązania w pełni muszą zostać opłacone.

GDZIE WZIĄĆ KREDYT NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?

Niezależna Grupa Doradców Kredytowych, jaką tworzymy to młody zespół złożony z grupy doświadczonych doradców kredytowych. Naszą ideą jest długoletnia współpraca z naszymi klientami zbudowana na pomocy i zaufaniu. Dzięki nam mają Państwo szansę rozwinąć skrzydła. Stworzyć przedsiębiorstwo marzeń nawet wówczas, kiedy następują na drodze jakieś trudności uniemożliwiające zaciągnięcie środków. Nasz młody, dynamiczny i profesjonalny zespół pomaga przedsiębiorcom bez względu na charakter przedsiębiorstwa, jakie zamierzają prowadzić. Stawiamy na rozwój, kompetencje oraz owocną współpracę i zadowolenie naszych szanownych Klientów.

Zapraszamy do NGDK w Warszawie.