KREDYT DLA PROFESJONALISTÓW NA OŚWIADCZENIE

Osoby, które wykonują zawód cieszący się zaufaniem publicznym, mogą w wielu przypadkach korzystać z dogodniejszych zasad kredytowania, niż osoby wykonujące inne zawody. Ciekawym zjawiskiem jest fakt, iż kredyt dla profesjonalistów, a nawet kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie może zostać pobrany nie tylko przez lekarzy, czy prawników, ale także przez inne grupy zawodowe cieszące się społecznym poważaniem.

KREDYTY DLA PROFESJONALISTÓW- DLA KOGO?

Tak naprawdę to, czy dana osoba zostanie w banku uznana za profesjonalistę i osobę wykonującą zawód publicznego zaufania, rozpatrywane jest bezpośrednio przez daną instytucję, czyli konkretny bank. Zazwyczaj jednak kredyt dla profesjonalistów przewidziany jest dla osób, które oprócz zawodu lekarza i prawnika, wykonują zawód:

 • architekta,
 • psychologa,
 • pielęgniarki,
 • geodeci,
 • specjaliści weterynarii,
 • biegli rewidenci,
 • notariusze,
 • właściciele biur rachunkowych,
 • strażnicy więzienni.

Tak więc kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie może zostać pobrany przez te grupy zawodowe jeszcze szybciej, niż w przypadku innych zawodów.

DLACZEGO NIEKTÓRE GRUPY ZAWODOWE MAJĄ KORZYSTNIEJSZE WARUNKI KREDYTOWANIA?

W tym przypadku decyzja kredytowa odbywa się na nieco innych warunkach. Osoby wykonujące zawody zaufania publicznego wydają się dla banku bardziej wiarygodne i godne zaufania pod względem niezalegania z płatnościami. Wzięcie kredytu to dla banku ogromne ryzyko. To sprawia, że kredytodawcy skrupulatnie sprawdzają przeszłość klienta i to, czym zajmuje się na co dzień. Osoby, które wykonują zawody wymienione w punkcie powyżej, wydają się bankowi więc bardziej wiarygodne ze względu na stałość zatrudnienia oraz walorami osobistymi, które są czynnikiem ważnym w uprawianiu zawodu, jak empatia, uczciwość i odpowiedzialność. Takie ustawienie sprawy sprawia, że kredyt dla profesjonalistów wydaje się więc czymś wyjątkowym i wyróżniającym dane grupy społeczne. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

KREDYT DLA PROFESJONALISTÓW NA OŚWIADCZENIE

Co oznacza termin kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie? Jest to rodzaj, którego udzielenie wymaga wyłącznie oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Na tej podstawie bank weryfikuje, czy dana osoba jest wiarygodna pod względem kredytowym i czy można udzielić jej kredytu. Tak więc w tym przypadku niepotrzebne są żadne zaświadczenia dodatkowe ani opinie.

PROFITY PRZEWIDZIANE DLA PROFESJONALISTÓW

Wiadomo już, kim są profesjonaliści i dlaczego kredyt dla profesjonalistów ma nieco inne zasady kredytowania, natomiast ważne jest także to, jakie profity banki proponują swoim klientom. Obecnie coraz więcej banków oferuje znacznie korzystniejsze zasady kredytowania dla danych grup zawodowych i chętnie reklamuje te możliwości. Wprowadzane są pożyczki dla przedsiębiorców, dzięki którym osoby rozpoczynające prowadzenie własnej działalności gospodarczej mogą stanąć na nogi i rozwinąć swoje możliwości. Wśród głównych profitów, jakie wymienić można wśród kredytów dla profesjonalistów, na szczególną uwagę zasługuje niższe oprocentowanie, dłuższy czas spłaty oraz znacznie wyższe, niż normalnie kwoty kredytu. W wielu przypadkach tego typu pożyczki traktowane są jako kredyty inwestycyjne na rozwój gabinetu, czy biura, oraz jako kredyty obrotowe, które służą finansowaniu instytucji oraz jej rozwojowi. Wśród innych korzyści, jakie dotyczą kredytów dla profesjonalistów, wymienić można:

 • Uproszczoną procedurę kredytowania,
 • finansowanie zakupu środków trwałych,
 • stałe oprocentowanie podczas całego okresu kredytowania,
 • brak zabezpieczeń kredytu,
 • indywidualne podejście do każdego klienta,
 • stałe, comiesięczne kwoty rat.

KREDYTY DLA PROFESJONALISTÓW A DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Dla banku staż pracy oraz doświadczenie zawodowe w wielu sytuacjach nie jest ważne. Liczy się głównie to, czy dana osoba ukończyła studia i czy jest zatrudniona. Warto wspomnieć także o tym, że w przypadku lekarzy dla banku nie jest często istotne także to, czy dana osoba jest zatrudniona w szpitalu na umowę o pracę, czy też prowadzi prywatną praktykę. Tak więc staż pracy nie jest w tym przypadku istotny, a kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie może zostać pobrany bez względu na wiek.

CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O KREDYT DLA PROFESJONALISTÓW?

Jeżeli wykonują Państwo zawód uważany społecznie za zawód zaufania publicznego, mogą ubiegać się Państwo o kredyt dla profesjonalistów. Warto jednak w tym przypadku pamiętać o skorzystaniu z oferty doświadczonych doradców kredytowych, jak nasza firma, aby dopasować rodzaj kredytowania do własnych potrzeb i możliwości. Nasz młody i dynamiczny zespół niezależnych doradców kredytowych pomaga w znalezieniu idealnej oferty wśród wielu różnych banków. Dzięki temu będą Państwo mogli uniknąć wszelkich problemów w trakcie kredytowania, a także kruczków prawnych, z którymi związane są kredyty dla profesjonalistów na oświadczenie, gdyż wiele banków nieuczciwe reklamuje swoje usługi, co rozpoznać można dopiero po pewnym czasie, kiedy na odwrót jest już za późno.