TANI I SZYBKI KREDYT OBROTOWY DLA FIRM

Każda osoba, która w przeszłości prowadziła lub obecnie prowadzi działalność gospodarczą, z pewnością wie, że bardzo często prowadzenie biznesu wiążę się z koniecznością zaciągania kredytów. Tak naprawdę kredyty potrzebne są na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa, zaczynając od otwierania działalności po moment jej zamknięcia. Bardzo przydatnym narzędziem dla każdego przedsiębiorcy może okazać się kredyt obrotowy. Na czym on polega? Czy szybki kredyt obrotowy to opcja dla każdego przedsiębiorcy?

CZYM JEST KREDYT OBROTOWY?

Najprościej ujmując, kredyt obrotowy to kredyt, którego zadaniem jest finansowanie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem danej firmy. Można się o niego starać w przypadku powstania konieczności zakupu nowych towarów, wyposażenia, czy środków produkcji. Ta forma kredytu może służyć także spłacie danych należności i opłaceniu faktur. Szybki kredyt obrotowy to więc jedna z najpopularniejszych form zadłużenia wśród małych i średnich przedsiębiorców. Bardzo często funkcjonowanie firmy bez takiego typu kredytu w ogóle nie mogłoby być możliwe.

RODZAJE KREDYTÓW OBROTOWYCH

KREDYT NA RACHUNKU BIEŻĄCYM

Zazwyczaj szybki kredyt obrotowy przydzielany jest klientom na okres 12 miesięcy. W wielu przypadkach okres ten jednak może się wydłużyć. Dzięki naszej ofercie mogą Państwo zyskać tani kredyt obrotowy, którego okres spłaty zostanie znacznie wydłużony. Ten typ kredytu występuje w dwóch podstawowych formach, o których każdy przedsiębiorca powinien pamiętać. Wśród tych form wyróżniamy kredyt na rachunku bieżącym. Nierzadko konieczne jest tutaj utworzenie dodatkowego konta w banku. Na czym polega ta forma taniego kredytu obrotowego? Przedsiębiorca prowadzący daną działalność gospodarczą jest właścicielem rachunku bankowego, na który nałożony zostaje limit wysokości zadłużenia. Jeżeli więc nastanie potrzeba pobrania środków, można je pozyskać do określonej wysokości. Warto jednak pamiętać, że każda z wpłat pomniejsza daną wartość zadłużenia. Główną zaletą szybkiego kredytu obrotowego na rachunku bieżącym jest to, iż nie trzeba w jego przypadku składać deklaracji bankowi z informacjami dotyczącymi każdego wydanego grosza.

KREDYT NA RACHUNKU KREDYTOWYM

To druga opcja kredytu obrotowego. W tym przypadku sytuacja jest jednak niemal odwrotna to tej, która przedstawiona została w punkcie opisanym wyżej. Jeżeli przedsiębiorca potrzebuje środków na przykład na zakup nowego sprzętu do biura, po otrzymaniu kredytu i zakupie urządzeń, musi przedstawić bankowi stosowane faktury, na których wypisane będą ceny, a także ilość sprzętu. Jeżeli środki te zostaną wykorzystane na inny cel, wówczas bank może nałożyć dodatkowe sankcje i zażądać natychmiastowej spłaty zobowiązania.

KREDYT OBROTOWE – JAKIE SĄ WARUNKI?

Obecnie banki umożliwiają pobranie kredytu w wielu różnych walutach. Wśród walut tych wymienić można, chociażby euro, dolary, czy franki szwajcarskie. Wysokość kredytu uzależniona jest od umowy z bankiem oraz innych czynników. Nie może być więc w żaden sposób uśredniona. Za każdym razem to bank ustala rokowania danego przedsiębiorstwa i udziela taniego kredytu obrotowego dostosowanego do możliwości kredytobiorcy. Wysokość kredytu uzależniona jest także od rodzaju jego zabezpieczenia. Jeżeli klienci dysponują hipoteką lub innymi wartościowymi rzeczami, które mogłyby zabezpieczyć kredyt, wówczas stają się w oczach banku znacznie wiarygodniejsi.

ZALETY KREDYTU OBROTOWEGO

Bez względu na to, czy miejscem, w którym znajduje się firma, jest Warszawa, czy mała miejscowość w górach, kredyty obrotowe są tak samo popularne i pobierane przez klientów. Nasze biura znajdują się w Warszawie i Radomiu, jednak staramy się stawiać na elastyczność i obsługujemy klientów praktycznie z terytorium całej Polski. Przejdźmy teraz do zalet szybkich kredytów obrotowych. Taki typ kredytu to przede wszystkim możliwość szybkiej i skutecznej realizacji planów oraz zaspokojenia bieżących potrzeb. Kolejną zaletą jest także zróżnicowany czas spłaty zobowiązań, który może wynosić nawet 36 miesięcy. Inne korzyści to także możliwość udzielenia kredytu w wielu różnych walutach, a także niezbyt skomplikowany proces kredytowania. W skrócie, zalety kredytów obrotowych to:

  • Możliwość finalizacji bieżących potrzeb,
  • elastyczność czasowa spłaty zobowiązań,
  • niezbyt skomplikowane procedury,
  • szybka decyzja kredytowa,
  • możliwość pobrania pożyczki w różnych walutach.

 

KREDYT OBROTOWY- DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ SPECJALISTOM?

Nasz zespół od wielu lat pomaga małym i dużym przedsiębiorcom w rozwoju swoich planów oraz w otrzymaniu idealnej oferty kredytowej. Stawiamy na ścisłą współpracę i zaufanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zaciąganie kredytu to proces skomplikowany i długotrwały, dlatego staramy się pomóc naszym szanownym klientom najlepiej, jak tylko potrafimy. Nasza wykwalifikowana kadra doradców kredytowych stara się dostosować najlepsze oferty do indywidualnych potrzeb. Oprócz pomocy związanej z formalnościami w urzędach proponujemy także pomoc w problemach z ZUS i US. Cechuje nas profesjonalizm.