KREDYT GOTÓWKOWY DLA WOLNYCH ZAWODÓW NA OŚWIADCZENIE

Kredyty to produkty finansowe, które cieszą się ogromną popularnością. Według statystyk w Polsce osoby zadłużają się coraz częściej. Sprzyja temu bez wątpienia dostosowanie instrumentów do potrzeb klientów. Dla osób wykonujących wolne zawody, banki przewidziały specjalne zasady kredytowania. Skąd wynika ta zależność? Dlaczego w przypadku niektórych zawodów zasady kredytowania są tak korzystne?

KREDYT DLA WOLNYCH ZAWODÓW- KLIENTÓW BIZNESOWYCH I INDYWIDUALNYCH

Na samym początku wydaje się zasadne podzielenie klientów na biznesowych oraz indywidualnych. Osoby wykonujące zawody z branży medycznej lub prawniczej mają więc szansę na zyskanie kredytu zarówno jako klienci indywidualni, którzy środki przeznaczą na swój własny, prywatny cel, jak i kredytu niezbędnego do rozwoju swojego biura, czy też gabinetu lekarskiego. Takie środki przeznaczane są najczęściej na zakup mebli oraz sprzętu specjalistycznego.

KREDYTY DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH WOLNE ZAWODY

Jednym z głównych zawodów, które uważane są w kraju jako wolne, jest zawód lekarza. To ta profesja cieszy się ogromnym szacunkiem oraz zaufaniem. Z pewnością osoba, która wykonuje tak wymagający zawód, staje się dla banku bardziej wiarygodna. Co ciekawe, w wielu przypadkach bank nie jest zainteresowany tym, czy lekarz wykonuje swoją pracę w szpitalu, czy też prowadzi praktykę prywatną. Oprócz lekarza, niezwykle wiarygodnymi kredytobiorcami dla banku są także osoby wykonujące zawody, takie jak:

 • psycholog,
 • architekt,
 • prawnik,
 • weterynarz,
 • księgowy.

KREDYT DLA WOLNYCH ZAWODÓW NA OŚWIADCZENIE

Co ciekawe, kredyt dla wolnych zawodów może zostać przyznany wyłącznie na oświadczenie, które ukazuje płynność finansową danej osoby uprawiającej wolny zawód. Dzięki temu dokonanie wszelkich formalności staje się szybkie i proste. Tak więc petent w takim przypadku nie musi pamiętać ani o wypełnianiu dodatkowych formalności, ani o załatwianiu zaświadczeń o pracodawcy, czy z innych instytucji bankowych. Niestety kredyt dla wolnych zawodów na oświadczenie powoduje wiele napięć pomiędzy poszczególnymi grupami zawodowymi, które czują się wykluczone. Niestety biorąc pod uwagę fakt, iż niektóre profesje cieszą się ogromnym szacunkiem oraz respektem wśród społeczeństwa, nie wszyscy będą mogli cieszyć się z takich możliwości, jak kredyt dla wolnych zawodów. Tak więc będąc specjalistą, który nie jest jeszcze właścicielem firmy, można ubiegać się o kredyt dla wolnych zawodów, dzięki czemu zakup najpotrzebniejszego sprzętu stanie się możliwy.

KREDYT GOTÓWKOWY DLA WOLNYCH ZAWODÓW- KORZYŚCI

Wśród korzyści, jakie wymienić można, biorąc pod uwagę kredyt dla wolnych zawodów, wymienić można profity, takie jak:

 • niskie oprocentowanie kredytu,
 • znacznie dłuższy czas spłaty zobowiązań,
 • wyższe kwoty kredytu,
 • znacznie mniejszą ilość formalności (kredyt dla wolnych zawodów na oświadczenie),
 • finansowanie zakupu środków trwałych,
 • stałe, comiesięczne raty.

CZY ZYSKANIE KREDYTU DLA WOLNYCH ZAWODÓW JEST TRUDNE?

Coraz większa ilość banków oferuje kredyt gotówkowy dla wolnych zawodów. Kredyty te cechują się doskonałymi warunkami kredytowymi. Zazwyczaj oprocentowanie takiego kredytu jest niskie, wysokość kredytu może być znacznie wyższa, niż kwoty oferowane osobom wykonującym inny zawód, natomiast czas spłaty zazwyczaj także może być znacznie dłuższy, niż normalnie. Warto jednak pamiętać, że decyzja o wzięciu kredytu jest niezwykle ważna, gdyż nawet jeden, nieprzemyślany ruch może wywołać lawinę problemów, komplikacji, a w umowach mogą znajdować się kruczki prawne. W tym celu zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą Niezależnych Doradców Kredytowych, dzięki czemu nasz młody i dynamiczny zespół pomoże Państwu w wybraniu kredytu dopasowanego do potrzeb i możliwości, a przy tym na czystych i korzystnych warunkach, dzięki czemu będą mogli Państwo uchronić się przed niespodziewanymi sankcjami, jakie związane są z pobraniem kredytu w nieuczciwej placówce oferującej niezwykle korzystne oferty, które nijak mają się do stanu rzeczywistego.

 

KREDYT HIPOTECZNY DLA WOLNYCH ZAWODÓW

Banki znacznie chętniej udzielają pożyczek pod zastaw hipoteki osobom wykonującym wolny zawód. Tak więc spełnienie marzenia o własnym domu, w którym umieścić można na przykład gabinet lub biuro staje się możliwe. W przypadku problemów związanych z wpisem do BIK, ubiegać można się także o pożyczkę w placówkach pozabankowych. Zachęcamy jednak do zachowania ostrożności i skorzystania z usług profesjonalnych doradców pożyczkowych, gdyż taki spontaniczny ruch może zakończyć się ogromnym oprocentowaniem oraz koniecznością spłacania znacznie większych, niż ustalane kwot. Należy ponadto pamiętać, że środki pozyskane dzięki kredytowi lub pożyczce mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Tak jak w przypadku kredytu hipotecznego Państwa celem może być dom, mieszkanie lub budowa własnej placówki. Banki wpierają młode i dynamiczne osoby, które rozwijają swoją działalność. Tacy klienci są dla banku najbardziej wiarygodni, a kredyty dla wolnych zawodów coraz częściej pojawiają się w ofertach znanych i stosunkowo nowych banków.